Spilleliste uke 18-2024

Her er spillelistene fra programpostene For Swingende og Jukebox for uke 18, der sistnevnte program kun sendes på Radio Øst og Radio Nordkapp:

1.Jan Borseths – Håp i hængan snøre
2.2Be1 – Tænder du på mig
3.Wahlströms – När mina tårar är regn
4.Ingmar Nordstrøms – American patrol
5.Olas – Aftensol
6.Olas – Nostalgi
7.Sakarina – Jeg sender en tanke
8.Scandinavia – Ord som mor mi sa
9.Pop4 – Laura
10.Kjell Vidars – Dere som står meg så nær
11.Bob Stevens – Här igen
12.Ole Ivars – Ole Lukkøye

JUKEBOX UKE 18:

1.Nystogs – Spilledilla
2.Nystogs – Levestandarden
3.Nystogs – Songen om Sigrid
4.Mathias Kalvatsvik – Liljer
5.Leif Stangvik – Fra Frisco til Kapp
6.Nyanse – California sun
7.Lillian Askeland – Countryjente
8.Lillian Askeland – Moderne Askepott
9.Liv Marit Wedvik – Everybody loves a winner
10.Liv Marit Wedvik – Sea cruise
11.Me and You – Har du lyst har du lov
12.Me and You – Hello Josephine
13.Modum Toraderlag – Polka fra Modum
14.Modum Toraderlag – Valsen hass Oskar
15.Mother & Daughters – My baby left me
16.Odd Arne Sørensen – Fantasisnoa
17.Odd Arverud – Rock’n roll ballerina

(Begge programmene er dessverre sperret av YouTube denne uka så derfor kan de ikke høres her på siden, slik de pleier)

Spilleliste uke 17-2024

Her er spillelistene fra programpostene For Swingende og Jukebox for uke 17, der sistnevnte program kun sendes på Radio Øst og Radio Nordkapp:

1.Jokers – En dag som alla andra
2.Johnny Söderback & Jonathan Timonen – Om du visste
3.Avant – Jag måste gå
4.Arvingarna – Låt oss bara vara vänner
5.OK Band – Bussjåfør
6.OK Band – Nobody’s child
7.Sten & Stanley – Då och nu
8.Christer Sjøgren – In dreams
9.Kjetil Nordfjeld & Christiania – Sterke saker
10.Chiquita – Stanna kvar hos mig i kväll
11.Kjell Thiger – Jag lengtar tillbaks till fornstora dar
12.Contrazt – Alt det jeg ser
13.Friends – Vad jag änsäger dig

JUKEBOX UKE 17:

1.Hege Bringsverd – Why why why
2.Heidi Hauge – Daddy
3.Helge Hysjulien – Siloslåtten(reinlender)
4.Hilde Fjørtoft – Det e’kje mi skuld
5.Hu’Jei – Rockefilmen Grease
6.Håkon Banken – Jeg har en egen sol
7.Ingemars – Væstavind
8.Ingemars – Om så bære før ei stunn
9.Ingemars – Mett barndomsparadis
10.Jannex – Amerikansk treskopolka
11.Jenny Jenssen – Alt æ vil
12.Jupedalens Pøbb Ensemble – På Valdres vis
13.Karusell – I en swing og countrybar
14.Kjell Kristoffersen – Hjemme hos meg igjen
15.Kveldstrall – Marina
16.Lasse Johansen – Tre små kvitveis
17.Jupiters – Hva var det jeg sa

HØR BEGGE PROGRAMMENE HER:

Spilleliste uke 16-2024

Her er spillelistene fra programpostene For Swingende og Jukebox for uke 16, der sistnevnte program kun sendes på Radio Øst og Radio Nordkapp:

1.Kim & Drengene – Fire dage i Paris
2.Pegasus – De første orda
3.Donnez – Spela lite Elvis
4.Donnez – Behöver inget av det där
5.Nystogs – Tømmer og luksus
6.Nystogs – Ekteskapskosen
7.Martinez – Vill leka Elvis och Jerry Lee
8.Streaplers – Vadå, hur så
9.Lasse Sigfridsson – Början till slutet
10.Sound Express – Før dina øgons skull
11.Göran Zetterlunds ork – 34-an
12.Bent W – Husk at leve livet
13.Rolandz – Ovan där
14.Dacapo – Gennem ilden og vandet

JUKEBOX UKE 16:

1.Engedahl & Stordahl – Minnens melodi
2.Engedahl & Stordahl – Tusen små krystaller
3.Five 4 You – Here again
4.Five 4 You – Ett fång med röda rosor
5.Geir Ødegården – Solskinn følger alltid regn
6.Geir Ødegården – Min beste venn
7.Gluntan – Vis meg et sted
8.Gluntan – Raillbaillturnering
9.Inger Lise Rypdal & Stein Ingebrigtsen – Norsktoppen
10.Grabbans – Opp & ned
11.Gunnar Fjeldseth Band – Java
12.Gunnar GP Pedersen – Oldefar
13.Gøran & The Debitors – Prøver å tenke på Elvis
14.Hans Petter Hansen – Dåp og eksamen
15.Vømmøl Spellemannslaget – Arbeidslaget hass Johannes Johansen
16.Hans-Arne – Countryman
17.Harald Thune – Going by the book

LYTT TIL FOR SWINGENDE HER(Jukebox er dessverre sperret av YouTube denne uka pga opphavsretten på flere av låtene):

 

Spilleliste uke 15-2024

Her er spillelistene fra programpostene For Swingende og Jukebox for uke 15, der sistnevnte program kun sendes på Radio Øst og Radio Nordkapp:

1.Christer Sjögren – Ditt hjärtas röst
2.Bakkens – Gula paviljongen
3.Bakkens – Dansa
4.Kjell Thiger – Vallflickans längtan
5.Nordre Sving – På krøttersti og kjerrevei
6.Nordre Sving – Sofakroken
7.Berth Idoffs – Det kan du lita på
8.Jigs – Sista mohikanen
9.Thorleifs – Det vi lekte som barn
10.Sten & Stanley – Är det kärlek på gång
11.Sten & Stanley – Plats på scen
12.Kolbus – Tusen vakre bilder
13.Rose-Maries – Sömntutan
14.Kjell Vidars – Ha det bra

JUKEBOX UKE 15:

1.Bjelleklang – Bildilla
2.Bjørn & Bjørn – Te dans med Karlstadtösera
3.Bjørns orkester – Gi et smil til verden
4.Bris – Speilet på veggen
5.Broscans – Opp og ned
6.Bugges Firo – I mitt sinns ensomhet
7.Candles – Sol sommer-elsker meg
8.Cato Sanden – You gotta commit
9.Cowboy-Laila – Filledokka
10.Di Derre – Fulle fem
11.Trio Bravo – Høye berg, dype hav
12.Dizzie Tunes – Sjung om kärlek
13.Dænsebændet – Tre røde roser
14.Dænsebændet – Je sier som dæ er
15.Eda-Pella – Den lella söta vita äljen
16.Eda-Pella – Diggi-loo, diggi-ley
17.Gunnar Engedahl & Erling Stordahl – Lise-Lotte

HØR BEGGE PROGRAMMENE HER:

Spilleliste uke 14-2024

Her er spillelistene fra programpostene For Swingende og Jukebox for uke 14, der sistnevnte program kun sendes på Radio Øst og Radio Nordkapp:

1.Kjell Thiger – Klarinettpolka
2.Gluntan – Ensom cowboy
3.Berth Idoffs – Årets skiftningar
4.Ole Ivars – Damene i kassa
5.Nick Borgens – Ingen annan e som du
6.Nick Borgens – Min första kärleks vår
7.Bob Stevens – Jag älskar dig ennu
8.Kandis – Hvilke herlige dage(live)
9.Kandis – Zumba(live)
10.Kandis – Lonnie fra Berlin(live)
11.Erik Lihms – Ska du någonsin bli min
12.Jhohans – Skriv i sand

JUKEBOX UKE 14:

1.Scandinavia – Den som lever får se
2.Vingers Danseband – Til dans
3.Sputnik – Skogsstien
4.Tone Damli – Vinter og snø
5.Toten-Bjørn – Databoogie
6.Trond Viggo Torgersen – En kugutt ifra Strømmen
7.Eriks – Liv og røre
8.Eriks – Tiger by the tail
9.Eriks – Piken i dalen
10.3 Busserulls – Dra’n inn
11.Anne Nørdsti – Midtlivskrisa
12.Arne Mørch – Ikke gråt om det er vinter og det snør
13.Arve Opsahl – Ball på låven
14.Arve Opsahl – Kokosnøtten
15.Arne Benoni – Vi er alle i den samme båt
16.The Beatniks – (Now and then there’s) a fool such as I
17.Torry Enghs – Totning
18.The Teddybears – Tweety tweety

HØR BEGGE PROGRAMMENE HER:

Spilleliste uke 13-2024

Her er spillelistene fra programpostene For Swingende og Jukebox for uke 13, der sistnevnte program kun sendes på Radio Øst og Radio Nordkapp:

1.Donnez – När ett hjärta gråter
2.Mona G – Coat of many colors
3.Mona G – Before the next teardrops fall
4.Perikles – Check på den
5.Nemesis – Ingen savner meg i morgen
6.Nemesis – Er det kun for en kveld
7.Titanix – Utan dina andetag
8.Schytts – Tillsammans igen
9.Schytts – Nu ska vi bilda ett band
10.Schytts – Vi kom aldrig dit
11.Xplays – Nya höjder
12.Sandins – Ljus och värme

JUKEBOX UKE 13:

1.Geir Ødegårdens orkester – Ringnesen
2.Gjengen med Marianne – Tømmer og luksus
3.Gluntan – En verden som vår
4.Grukkedal’n Cowboys – Grukkedalsvisa
5.Gunnar Fjeldseth Band – Cafe le swing
6.Gunnar GP Pedersen – En aften på Erdal
7.Gustav Lorentzen – Forrest i køen
8.Hanne Krogh – Skippervise
9.Kjell Vidars – Det kommer dager
10.Kjell Vidars – Min beste venn
11.Lars og Mie – Jeg drømmer om deg
12.Melodier vi minnes(ukjent artist) – Spillemannsvise
13.Lillian Askeland – Dans på roser
14.Lillian Askeland – Vi två har varandra
15.PK & Dansefolket – Rockabilly rebel
16.Misty – I love you baby
17.Ottar Big Hand Johansen & Country Team – 100% chance of love

HØR FOR SWINGENDE HER(Jukebox er dessverre blokkert av YouTube denne uka pga opphavsretten på flere av låtene):

Spilleliste uke 12-2024

Her er spillelistene fra programpostene For Swingende og Jukebox for uke 12, der sistnevnte program kun sendes på Radio Øst og Radio Nordkapp:

1.Stefan Borsch orkester – Änglar rosor och regn
2.Kolbus – Det skal lyse en sol
3.Lotte Riisholt – Du er min helt
4.Blyfri 95 – Vil du danse med mig
5.Monotones – Nu är det party igen
6.Monotones – I samma hus som jag bor en flicka
7.Sten & Stanley – Gamle Svarten
8.Robert Nilssons ork – För många tårar
9.Robert Nilssons ork – Vid foten av Texas
10.Robert Nilssons – Flickan från Karlaplan
11.Christina Lindberg – Tutu
12.Flamingokvintetten – Nidälven
13.Ole Ivars – The saxophone song

JUKEBOX UKE 12:

1.Vømmel Spellemannslag – Tango kapital
2.Western Swingers – Være nær deg
3.Wilfred Aanerud – Avbetalingspolka
4.Ørnulf Holthe – Hjerte i havsnød
5.Aage Olsen – Jaktminner
6.Åse Wentzel – Det er utsikt til bryllup for Ann-Mari
7.Lothars – Du er lykken
8.Kjell Vidars – En liten sang til deg
9.Arnsteins – I Hommelvik
10.Babbes – Han kom aldri igjen
11.Bendik Singers – Det er da du behøver en venn
12.Four Jets – Lønningspåsan
13.Børt Erik Thoresen – Barndomshjemmet
14.Ukjent artist – Let me be there
15.Dizzie Tunes – Jolly Bob fra Aberdeen
16.Erik Bye – Den glade hjemkomst
17.Fridtjof alias Øyvind Blunck – Bamsefar

HØR BEGGE PROGRAMMENE HER:

Spilleliste uke 11-2024

Her er spillelistene fra programpostene For Swingende og Jukebox for uke 11, der sistnevnte program kun sendes på Radio Øst og Radio Nordkapp:

1.Pop4 – De glade timer
2.Stefan Borsch orkester – Roy Orbison medley
3.Donnez – På väg igen
4.Kikki Danielsson – Rockn Roll du fick de bästa åren av mitt liv
5.Cheerie – Det stormar inte mer
6.Cheerie – Santo Domingo
7.Marion JH – Orda du sa
8.Bhonus – I dag har sommaren kommit tillbake
9.Bhonus – Innen klockorna slår midnatt
10.Bhonus – Till dig
11.Bob Stevens – Säg att du saknar mig ibland
12.Micke Ahlgrens – Ålderdomshemmet

JUKEBOX UKE 11:

1.Western Swingers – Cowboy ’83
2.Zoo – Evig ung
3.Inger Lise Rypdal – Chanson d’amour
4.Reidar Larsen – Blakke og blåe
5.Marius Müller – Den du veit
6.Torry Enghs – Skjønne jomfru
7.Martinius Fævelen – Sollyse dager ved Mexicos strand
8.Martinius Fævelen – Gi meg ditt hjerte Maria
9.Steinar Botten – Livet i Finnskogarna
10.Lillian Askeland og Ottar Johansen – Ta fra ham gitaren
11.Trio Bravo – La meg bli hos deg nå i natt
12.Stephen Ackles – Det er lørdag og rock’n roll
13.Vazelina Bilopphøggers – Kjærlighet i brøttet
14.Vazelina Bilopphøggers – Bomull i øra
15.Vazelina Bilopphøggers – Gard i Valdres
16.Elisabeth Grannemann – En god gammel firkantet vals
17.Veslemøy Solberg – Vesleblakken

HØR JUKEBOX HER(For Swingende er dessverre blokkert av YouTube denne uka pga opphavsretten på flere av låtene):

Spilleliste uke 10-2024

Her er spillelistene fra programpostene For Swingende og Jukebox for uke 10, der sistnevnte program kun sendes på Radio Øst og Radio Nordkapp:

1.Curt Haagers – Drömmer om dig
2.Mats Bergmans – Om du går nu
3.Grönwalls – Två namn i en ring
4.Drifters – En vacker dag
5.Mixers – Välj den väg
6.Mixers – Vägen hem
7.Hans Martin – Främling
8.Holidays – Man måste våga för att vinna
9.Holidays – Brända lameller
10.Holidays – En natt fylld av längtan
11.Arvingarna – Programmerad kärlek
12.Nystogs – Ole Petter Olsen
13.Cool Candys – Leka med elden

JUKEBOX UKE 10:

1.Silje – A-ooa-ooa
2.Sissel Kvambe – I lomma på en lommedøl
3.Sputnik – Jeg var sjalu
4.Stein Ingebrigtsen – Langt hår
5.Steinar Engelbrektson Band – Steike artig
6.Steinar Engelbrektson Band – Fenderbender
7.The Beatniks – I’m not sorry
8.New Jordal Swingers – The pain
9.Swinglenders – Tico tico
10.The Teddybears – Fourty days
11.Terje Mårstad – Jeg vil ha fri
12.Thor Sverre Rundgren – Sommarkväll på logen
13.Trond Erics – Swing og rock’n roll
14.Håkon Banken – Sharo Lørverud Busefrø
15.Trønderkaillan – Pike fortell meg et eventyr
16.TT-Band – What part of no
17.Valantina Boyanova – Comin’ down the road
18.Hege Bringsverd – Teach me to cheat

HØR BEGGE PROGRAMMENE HER:

Spilleliste uke 09-2024

Her er spillelistene fra programpostene For Swingende og Jukebox for uke 9, der sistnevnte program kun sendes på Radio Øst og Radio Nordkapp:

1.Susanne Dahl – Smil
2.Hans Martin – Din egen ängel
3.Furulunds – Tenker på deg
4.Pegasus – Regnet
5.Mimix – Lise Lotte
6.Mimix – Tårer på ditt kinn
7.Thor Gørans – Den søtaste av kvinns
8.Sten & Stanley – Två pina coladas
9.Sannex – I  can help
10.Me and you – En liten hilsen
11.Leif Bloms – Finns det tro finns det hopp
12.Santa – Kuren den er god
13.Jackpots – Tänk att det blev du och jag
14.Kai Robert – The last waltz

JUKEBOX UKE 9:

1.Det Norske Jubelorkester – For en jubeldag
2.Odd Arne Sørensen – Mitt barndomsparadis
3.Olav Stedje – Snurra på barten
4.Odd Børre – Om du visst
5.Oldtimer – Only the days that end in Y
6.Roulette – Louise
7.Ole Ivars – Du er bare femten år
8.Ole Ivars – Hei du søte pike
9.Ole Ivars – Rock’n Roll swingen
10.Ole Ivars – I måneskinn er det lett å bli lurt
11.Petter Wavold – Stør og ber
12.Reddik – Juniminner
13.Rita Engebretsen – Ingen er som deg Tahiti
14.Ronny Nilsen – Maria
15.Roy Martin – I hit the road
16.Rune Rudberg – Don’t know why I do it
17.Scandix – Blikkan som du sende
18.Odd Sundt – Veronica

HØR BEGGE PROGRAMMENE HER: