Dette er en frisk, litt pop- og schlagerduftende låt som er skrevet av Jerry Rolf som spiller i Titanix. Titanix-vokalist Maria Rolf synger som vanlig veldig stødig og overbevisende, og låten burde tiltrekke seg et bredt spekter av danseglade.
Det som er litt spesielt med denne innspillingen her er at Titanix på denne har fått med seg en verdenskjent produsent ved navn Ron Nevison, som tidligere har arheidet med storheter som Meat Loaf, Led Zeppelin, Ozzy Osbourne, Kiss, Europe osv osv. Og selv om Ron ut fra dette har jobbet veldig mye innen rockegenren, så har han tydeligvis også god peiling på andre stilarter. Og ved å benytte seg av Ron sin kompetanse så har Titanix klart å få til en god blanding av det amerikanske radiosoundet og sitt eget særpreg og lydbilde oppi det hele, noe som har gitt et riktig så bra resultat.
Her i For Swingende fikk du høre låten i radiosendinga i midten av februar, og gikk du glipp av denne, så kan låten selvsagt også høres på Spotify, dersom du har tilgang dit.
Besøk Titanix sin hjemmeside via denne linken