Voize er et danseband fra Malmö som i sommer kom ut med det fullmatede albumet “Slut på längtan” som blant annet inneholder alle bandets singler fra siste 6 år pluss et knippe bonuslåter. Fra denne plata får du i ukens program høre tre smakebiter.
Jeg skal også på besøk til forfatteren Anne Korsvold som har skrevet ei bok i samarbeid med William Kristoffersen i Ole Ivars, men boka handler ikke om dansebandmusikk. Hva den handler om får du vite hvis du hører på ukens program.
Ellers byr jeg på en ny låt fra Kim & Ola mens vi i nostalgihjørnet vårt møter 70 talls bandet Candles fra Eidskog i Hedmark og hører to låter som de spilte inn på plate i 1974.
FØRSTE RADIOSTASJON SOM SENDER UKENS PROGRAM ER RADIO TOTEN PÅ TIRSDAG 15.AUGUST KL.19
Via denne linken finner du oversikten over de øvrige sendetidene til For Swingende på de ulike radiostasjonene